Wykorzystanie głosu w tworzeniu wizerunku

Uniwersytet Śląski

Profesjonalista mówi wyraźnie
Warsztaty pracy z głosem

Co możesz zrobić, żeby Cię słuchano? Dlaczego głos i sposób mówienia są ważne? Bo tworzą Twój wizerunek! Głosem możesz oczarować. W trakcie warsztatów nauczysz się, jak wykorzystać jego barwę, siłę i melodię. Brzmienie własnego głosu możesz poprawić. Ćwiczyć może każdy.

Kiedy głos jest ważny?
Codziennie. Nie tylko podczas wystąpień publicznych. Ton, barwa, wyrazistość, rytm mówienia. Idealnie słychać to w rozmowie telefonicznej, która jest najczęściej pierwszą formą kontaktu np. z firmą. Każdy może pracować nad swoim głosem, a co więcej osiągnąć sukces. To jak mówisz: szybko, wolno, głośno, cicho - wszystko ma znaczenie. Zapanuj nad tym. Twój głos to doskonałe narzędzie, dzięki któremu możesz zwrócić na siebie uwagę.

Dla kogo jest to ważne?
Dla każdego. Komunikacja dotyczy nas wszystkich. Nie tylko w kontaktach służbowych, wystąpieniach na forum, również w życiu prywatnym. Komu nie jest miło, kiedy ludzie słuchają tego, co mamy im do powiedzenia?

Chcesz mówić tak, aby Cię słuchano? Wykorzystaj głos w tworzeniu wizerunku
Co proponujemy Ci w ramach warsztatów?
Przede wszystkim zdobędziesz praktyczne umiejętności panowania nad własnym głosem. Zrozumiesz, jak sposób mówienia, dobra dykcja i dobra emisja głosu wpływają na to, jak postrzega Cię otoczenie.

Program kursu:

1. Uświadomisz sobie siłę własnego głosu i możliwości jakie Ci daje w tworzeniu jasnych, czytelnych komunikatów.
  2. Nauczysz się panować nad własnym głosem w sytuacjach stresujących.
  3. Poznasz i przećwiczysz zasady ładnego mówienia.
  4. Dowiesz się jakie są zasady emisji głosu.
  5. Zapanujesz nad wyrazistością, siłą i rytmem swojego mówienia.
  6. Dowiesz się, na czym polegają dobre wystąpienia publiczne, takie, które przyciągają słuchacza.

Prowadzący: Anna Wietrzyk
Dziennikarka radiowa i telewizyjna, rzecznik prasowy i specjalista do spraw PR. Szkoleniowiec prowadzący zajęcia z budowania wizerunku oraz pracy głosem. Fanka ładnego mówienia nieustannie szkoląca swój głos na kursach i warsztatach lektorskich.

Korzyści
Głos współtworzy to, co nazywamy pierwszym wrażeniem. Osoba charyzmatyczna umie utrzymać uwagę odbiorcy. M.in. dzięki głosowi. Udział w szkoleniu pozwoli Ci na świadome budowanie wizerunku osobistego i zawodowego, a przede wszystkim wizerunku osoby kompetentnej. Wzmocnisz poczucie pewności siebie. Nauczysz się prostej, efektywnej komunikacji. Twój głos będzie brzmiał przyjemnie.

Adres e-mail: akademia.dyplomacji@us.edu.pl

dr Renata Jankowska