Savoir-vivre w kontaktach międzyludzkich

SZKOLENIE:
Savoir-vivre w kontaktach międzyludzkich. Między życiem towarzyskim a biznesem

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

MIEJSCE:
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice

GRUPA DOCELOWA:
jedno z niewielu szkoleń, które dedykujemy wszystkim zainteresowanym (od 18 lat)

Savoir-vivre w kontaktach międzyludzkich
Między życiem towarzyskim a biznesem

Opis kursu:

Savoir-vivre nie uczy pozorów, lecz pokazuje jak wyrobić w sobie dobre nawyki, radzić z gafami i dostrzegać zasady panujące w różnych środowiskach, bowiem dobre maniery otwierają drzwi tam, gdzie ani pieniądze, ani stanowiska nie są w stanie ich otworzyć.

Program szkolenia:

• klasyczne zasady savoir-vivre (powitania, pożegnania, prezentacja, wizytówki, precedencja, tytulatura, zaproszenia, obsługa wizyty wyjazdowej i przyjazdowej, zachowania niewłaściwe)

• komunikacja interpersonalna (rozmowy, telefon stacjonarny i komórkowy, niewerbalne formy komunikacji, korespondencja tradycyjna, komunikacja elektroniczna)

• organizacja przyjęć i etykieta kulinarna (organizacja przyjęć: dom, restauracja, menu, konfiguracja stołów i rozsadzanie gości, zachowanie przy stole, rola gospodarza, rytuał gastronomiczny)

• etykieta ubiorów i strojów (kanony mody męskiej i damskiej, ubiory nieformalne i formalne, wymogi Dress Code)

Prowadzący:

Magda Dzieciuchowicz – absolwentka Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Akademii Dyplomacji Uniwersytetu Śląskiego. Stały mediator sądowy. Autorka szkoleń z zakresu etykiety i savoir- vivre biznesowego oraz towarzyskiego dla młodzieży, firm prywatnych oraz indywidualnych osób. Przez 10 lat dyrektor do spraw marketingu i obsługi klienta.

Kontakt:

dr Renata Jankowska