SZKOLENIE:

Uniwersytet Śląski

KOSZT: 299 zł

GRUPA DOCELOWA:
jedno z niewielu szkoleń, które dedykujemy wszystkim zainteresowanym (od 18 lat)

Grafika promująca szkolenie

Cele:

Zdobycie i poszerzenie wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych dotyczących zasad etykiety-reguł grzeczności i protokołu dyplomatycznego obowiązujących w różnych sytuacjach codziennych, biznesowych i urzędowych.

Program kursu:

1. Klasyczne zasady savoir-vivre ( powitania, pożegnania, prezentacja, wizytówki, procedencja, tytulatura, zaproszenia, ceremoniał dyplomatyczny, obsługa wizyty wyjazdowej i przyjazdowej, zachowania niewłaściwe)

2. Komunikacja interpersonalna (rozmowy, telefon stacjonarny i komórkowy, niewerbalne formy komunikacji, korespondencja tradycyjna, komunikacja elektroniczna)

3. Organizacja przyjęć i etykieta kulinarna (organizacja przyjęć: dom – rezydencja – restauracja, menu, konfiguracja stołów i rozsadzanie gości, zachowanie przy stole, rola gospodarza, rytuał gastronomiczny)

4. Etykieta ubiorów i strojów (kanony mody męskiej i damskiej, ubiory nieformalne i formalne, wymogi Dress Code)

5. Samochód i jego wykorzystanie (samochód dla menedżera, kierowca i pasażerowie, technika wsiadania do i wysiadanie z auta, hierarchia miejsc w samochodzie)

Prowadzący: dr Andrzej Szteliga

Dr Andrzej Szteliga jest specjalistą m.in. w zakresie dyplomacji ekonomicznej bilateralnej i multilateralnej (Radca Handlowy-Minister Pełnomocny Ambasady RP we Francji, Delegat Polski przy Międzynarodowym Biurze Wystaw w Paryżu, Szef Przedstawicielstwa Regionalnego Województwa Śląskiego wobec instytucji UE w Brukseli).

Obecnie jest wykładowcą protokołu dyplomatycznego i etykiety w Akademii Dyplomacji przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.  Obszary zainteresowań dr. Andrzeja Szteligi to głównie stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny, promocja gospodarcza, protokół dyplomatyczny i etykieta.

Korzyści:

• świadome budowanie wizerunku osobistego i zawodowego w oparciu o zasady etykiety i protokołu dyplomatycznego
  • poznanie zasad etykiety i protokołu dyplomatycznego potrzebnych do skutecznego poruszania się w świecie zawodowym
  • zwiększenie pewności siebie
  • poznanie i stosowanie zasad związanych z przyjmowaniem gości oraz wyjazdami w delegacje, kultura jedzenia i picia
  • umiejętność dobrania stroju oraz makijażu do okazji
  • umiejętność swobodnego zachowania się w różnych sytuacjach codziennych i zawodowych
  • zbudowanie wizerunku jako osoby kompetentnej
  • umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach

Koszt: 299 zł

Opłatę prosimy wpłacać na konto:

Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice
PL93 1050 1214 1000 0023 9954 1560
z dopiskiem SAVOIR VIVRE, IMIĘ, NAZWISKO

Kontakt:

Adres e-mail: akademia.dyplomacji@us.edu.pl

dr Renata Jankowska
Zastępca Dyrektora
Centrum Kształcenia Ustawicznego ds. Akademii Dyplomacji
e-mail: renata.jankowska@us.edu.pl

Magda Dzieciuchowicz
specjalista ds. kursów
e-mail: m.dzieciuchowicz@us.edu.pl
tel. +48 603 653 835

Dodatkowe informacje:

Prezentowane szkolenie może być zrealizowane również jako szkolenie indywidualne, dostosowane do potrzeb określonej grupy zawodowej, w miejscu wskazanym przez klienta lub na Uniwersytecie Śląskim. Kwestie związane z organizacją  szkolenia zleconego ustalane są indywidualnie (czas, miejsce, cena, ilość słuchaczy), a program w całości dostosowany jest do indywidualnych potrzeb.