SZKOLENIE:

MIEJSCE:
Uniwersytet Śląski

GRUPA DOCELOWA:

jedno z niewielu szkoleń, które dedykujemy wszystkim zainteresowanym (od 18 lat)

Grafika promująca szkolenie

Opis kursu:

Znajomość dobrych manier, to nic innego jak sposób w jaki komunikujemy się z innymi. Daje nam poczucie bezpieczeństwa, sprawia że potrafimy zachować się w każdej sytuacji. Najwięcej gaf popełniamy w pracy oraz podczas oficjalnych spotkań. Kto komu pierwszy podaje rękę, czy maila rozpoczynamy słowem „witam”, a w korespondencji biznesowej możemy zastosować emotikony?

Program kursu:

1. Klasyczne zasady savoir-vivre ( powitania, pożegnania, prezentacja, wizytówki, procedencja, tytulatura, zaproszenia, obsługa wizyty wyjazdowej i przyjazdowej, zachowania niewłaściwe)

2. Komunikacja interpersonalna (rozmowy, telefon stacjonarny i komórkowy, niewerbalne formy komunikacji, korespondencja tradycyjna, komunikacja elektroniczna)

3. Organizacja przyjęć i etykieta kulinarna (organizacja przyjęć: dom – rezydencja – restauracja, menu, konfiguracja stołów i rozsadzanie gości, zachowanie przy stole, rola gospodarza, rytuał gastronomiczny)

4. Etykieta ubiorów i strojów (kanony mody męskiej i damskiej, ubiory nieformalne i formalne, wymogi Dress Code)

5. Samochód i jego wykorzystanie (samochód dla menedżera, kierowca i pasażerowie, technika wsiadania do i wysiadanie z auta, hierarchia miejsc w samochodzie)

Prowadzący:

Dr Andrzej Szteliga jest specjalistą m.in. w zakresie dyplomacji ekonomicznej bilateralnej i multilateralnej (Radca Handlowy-Minister Pełnomocny Ambasady RP we Francji, Delegat Polski przy Międzynarodowym Biurze Wystaw w Paryżu, Szef Przedstawicielstwa Regionalnego Województwa Śląskiego wobec instytucji UE w Brukseli).

Obecnie jest wykładowcą protokołu dyplomatycznego i etykiety w Akademii Dyplomacji przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Kontakt:

adres e-mail: akademia.dyplomacji@us.edu.pl