SZKOLENIE:

TERMINY:
10.03.2018 r., godz. 9.30–14.30
rejestracja online do 8.03.2018 r.

21.04.2018 r., godz. 9.30–14.30
rejestracja online do 17.04.18 r.

12.05.2018 r., godz. 9.30–14.30
rejestracja online do 09.05.18 r.

9.06.2018r., godz. 9.30–14.30
rejestracja online do 06.06.18 r.

MIEJSCE:
Uniwersytet Śląski

KOSZT: 299 zł

GRUPA DOCELOWA:
jedno z niewielu szkoleń, które dedykujemy wszystkim zainteresowanym (od 18 lat)

Grafika promująca szkolenie

Cele:

Zdobycie i poszerzenie wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych dotyczących zasad etykiety-reguł grzeczności i protokołu dyplomatycznego obowiązujących w różnych sytuacjach codziennych, biznesowych i urzędowych.

Program kursu:

1. Klasyczne zasady savoir-vivre ( powitania, pożegnania, prezentacja, wizytówki, procedencja, tytulatura, zaproszenia, ceremoniał dyplomatyczny, obsługa wizyty wyjazdowej i przyjazdowej, zachowania niewłaściwe)

2. Komunikacja interpersonalna (rozmowy, telefon stacjonarny i komórkowy, niewerbalne formy komunikacji, korespondencja tradycyjna, komunikacja elektroniczna)

3. Organizacja przyjęć i etykieta kulinarna (organizacja przyjęć: dom – rezydencja – restauracja, menu, konfiguracja stołów i rozsadzanie gości, zachowanie przy stole, rola gospodarza, rytuał gastronomiczny)

4. Etykieta ubiorów i strojów (kanony mody męskiej i damskiej, ubiory nieformalne i formalne, wymogi Dress Code)

5. Samochód i jego wykorzystanie (samochód dla menedżera, kierowca i pasażerowie, technika wsiadania do i wysiadanie z auta, hierarchia miejsc w samochodzie)

Prowadzący: dr Andrzej Szteliga

Dr Andrzej Szteliga jest specjalistą m.in. w zakresie dyplomacji ekonomicznej bilateralnej i multilateralnej (Radca Handlowy-Minister Pełnomocny Ambasady RP we Francji, Delegat Polski przy Międzynarodowym Biurze Wystaw w Paryżu, Szef Przedstawicielstwa Regionalnego Województwa Śląskiego wobec instytucji UE w Brukseli).

Obecnie jest wykładowcą protokołu dyplomatycznego i etykiety w Akademii Dyplomacji przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.  Obszary zainteresowań dr. Andrzeja Szteligi to głównie stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny, promocja gospodarcza, protokół dyplomatyczny i etykieta.

Korzyści:

• świadome budowanie wizerunku osobistego i zawodowego w oparciu o zasady etykiety i protokołu dyplomatycznego
  • poznanie zasad etykiety i protokołu dyplomatycznego potrzebnych do skutecznego poruszania się w świecie zawodowym
  • zwiększenie pewności siebie
  • poznanie i stosowanie zasad związanych z przyjmowaniem gości oraz wyjazdami w delegacje, kultura jedzenia i picia
  • umiejętność dobrania stroju oraz makijażu do okazji
  • umiejętność swobodnego zachowania się w różnych sytuacjach codziennych i zawodowych
  • zbudowanie wizerunku jako osoby kompetentnej
  • umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach

Koszt: 299 zł

Opłatę prosimy wpłacać na konto:

Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice
PL93 1050 1214 1000 0023 9954 1560
z dopiskiem SAVOIR VIVRE, IMIĘ, NAZWISKO

Kontakt:

Adres e-mail: akademia.dyplomacji@us.edu.pl

dr Renata Jankowska
Zastępca Dyrektora
Centrum Kształcenia Ustawicznego ds. Akademii Dyplomacji
e-mail: renata.jankowska@us.edu.pl

Magda Dzieciuchowicz
specjalista ds. kursów
e-mail: m.dzieciuchowicz@us.edu.pl
tel. +48 603 653 835

Dodatkowe informacje:

Prezentowane szkolenie może być zrealizowane również jako szkolenie indywidualne, dostosowane do potrzeb określonej grupy zawodowej, w miejscu wskazanym przez klienta lub na Uniwersytecie Śląskim. Kwestie związane z organizacją  szkolenia zleconego ustalane są indywidualnie (czas, miejsce, cena, ilość słuchaczy), a program w całości dostosowany jest do indywidualnych potrzeb.