facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

CHANG IL YOU

Chang Il YouMgr Chang Il You jest absolwentem filologii polskiej, którą rozpoczął na Hankuk University of Foreign Studies w Korei Południowej i kontynuował na UŚ oraz międzynarodowych studiów polskich na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2008-2011 odbywał służbę w koreańskim wojsku lotniczym.

Od 2016 r. jest doktorantem w Instytucie Języka Polskiego, pracę doktorską poświęca porównaniom grzeczności językowej w języku polskim i w języku koreańskim w sferze edukacji, biznesu oraz dyplomacji. Współpracuje z różnymi instytucjami na Górnym Śląsku (Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, Szyb Maciej w Zabrzu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie itp.), a także zdał egzamin na przewodnika w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie zamierza oprowadzać przede wszystkim Koreańczyków. Od roku 2017 prowadzi zajęcia z języka koreańskiego na kierunku: język angielski z programem tłumaczeniowym koreańskim na Uniwersytecie Śląskim.

Zainteresowania naukowe: grzeczność językowa (zwłaszca polska i koreańska), komunikacja międzykulturowa, tłumaczenia polsko-koreańskie, koreańsko-polskie. W wolnym czasie pogłębia swoją wiedzę w zakresie historii wojennej i polityki.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.